You are here

O mafii

Obecně

Mafie, často označovaná „skutečnými pány“ Itálie jako Cosa Nostra („naše věc“), je tajná společnost vzniklá v polovině 19. století na Sicílii. Její odnož se objevila ke konci 19. století na východním pobřeží Spojených států společně s vlnou italských imigrantů.

Moc mafie ve Spojených státech vrcholila v průběhu 20. století, dokud vyšetřování FBI v 70. a 80. letech její vliv nesnížilo. O její oslabení se také stará Interpol.

Od ostatních forem zločinu se mafie liší nejen svou strukturou, ale také infiltrací do státu – mafie má své členy nebo lidi jí nakloněné na místech státních úředníků, politiků, soudců a policie. Díky tomu se jí daří nejen prosazovat své zájmy, ale také krýt svou činnost.

Více se o mafii dozvíte například na stránkách wikipedie - http://cs.wikipedia.org/wiki/Mafie

O hře

Jedná se o dlouhodobou hru mezi středisky (famíliemi), která bude (až na výjimky) takřka bez omezení místa a času.

Je třeba zdůraznit, že naše pojetí mafie je mírumilovné a téma je pouze symbolické! :-) V žádném případě nepodporujeme násilí (včetně zabíjení) a věci s mafií souvisejícími! Úkolem hry není komukoliv ublížit, ale pobavit hráče a seznámit členy střediska...

V této hře (podobně jako v jiných) není důležité vyhrát za každou cenu, ale dobře se pobavit při improvizaci a vymýšlení nejrozmanitějších spikleneckých plánů. Na to je třeba brát ohledy při každé činnosti s hrou spojené - ať už půjde o výběr šéfů nebo "boj o život".

Časový harmonogram

  • září 2008 - příprava, ujasnění a doladění pravidel, sběr informací
  • říjen 2008 - začátek bojů
  • ??? ... konec není omezen

Web

Tento web je hlavním zdrojem informací o hře. Najdete zde pravidla, registrované členy rodin, fóra, aktuální informace o dění v rodinách apod. Sledujte především hlavní stránku a fóra.

Odkazy - inspirace

Kontakty

Pro kontaktování organizátorů je možné použít fóra případně e-mailu mafie(zav.)stinadla(tec.)net.